STRATEJİK VİZYON SAHİBİ

BİLİM İNSANI

Fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında yaptıkları çalışmalarla Türkiye’yi çağın gereklerine hazırlayan, uzak görüşlü atılımlar yapılmasına ve vizyon oluşturulmasına katkıda bulunan bilim insanlarının onurlandırılması amacıyla bilim ödülü verilmektedir. Profesör ve Doçent unvanına sahip olan bilim adamları bu kategoride değerlendirmeye alınmaktadır.

Prof. Dr. Hilmi DEMİR

Prof. Dr. Hilmi DEMİR

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kelam Anabilim dalında doktorasını tamamladı. 2002-2003 yılları arasında Kırgızistan OŞ Devlet Üniversitesi’nde çalıştı. 2009 yılında doçent oldu. Hitit Üniversitesi Kelam ABD Profesörü olarak görev yapmaktadır.

Doç. Dr. General (E) Fahri ERENEL

Doç. Dr. General (E) Fahri ERENEL

Beykent Üniversitesinde, Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans, İstanbul Üniversitesinde Doktora, çalışmalarını tamamlamış, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Kurucu Genel Sekreteri olarak görev almış, ardından Yardımcı Doçent Dr. ünvanı ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi olarak Uluslararası Lojistik Yönetimi derslerine girmiştir.

Prof. Dr. Esra HATİPOĞLU

Prof. Dr. Esra HATİPOĞLU

Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, 25 Haziran 1982’de İstanbul’da doğdu. Liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat bölümlerinden mezun oldu. 2007’de Uluslararası İlişkiler Doçenti, 2014’de Profesör oldu.

Prof. Dr. Nermin Abadan UNAT

Prof. Dr. Nermin Abadan UNAT

1978’de Cumhurbaşkanlığı kontenjanından Cumhuriyet Halk Partisi temsilcisi olarak Cumhuriyet Senatosu üyeliğine seçildi. 1978’den itibaren Avrupa Konseyi’nin Kadın-Erkek Eşitlik komisyonu Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. 1989 yılında SBF öğretim üyesiyken üyeliğinden emekliye ayrıldı

Dr. Muharrem Hilmi ÖZEV

Dr. Muharrem Hilmi ÖZEV

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dünya İslam Forumu Genel Sekreteri
1967, Burdur doğumlu. 2003’te Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. 2011’de doktora derecesi aldı. 2003-2005 yılları arasında Yeni Dünya Gündemi gazetesinde sorumlu yazı işleri müdürlüğü yaptı.