STRATEJİK VİZYON ÖDÜLLERİ

2019

Ersin TATAR

Ersin TATAR

2018 yılında Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlığı’na seçildi ve Başkanlık görevini devraldı. 22 Mayıs 2019 tarihinden HP ile koalisyon hükümetini kurarak KKTC Başbakanı oldu. Halen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı olarak görev yapmaktadır.

İŞKUR

İŞKUR

21 Ocak 1946 tarihinde 4837 sayılı Kanun ile kamu istihdam hizmetlerini vermek üzere İş ve İşçi Bulma Kurumu (İİBK) kuruldu. İş ve İşçi Bulma Kurumu 15.03.1946 tarihinde faaliyete geçti. 4837 sayılı Kanun Kurumun görevini “işçilere vasıflarına uygun işler bulmak ve işverenlere de işlerine uygun vasıfta işçi bulmak” yani iş ve işçi bulmaya aracılık olarak belirlemiştir.

Prof. Dr. M. Şükrü HANİOĞLU

Prof. Dr. M. Şükrü HANİOĞLU

M. Şükrü Hanioğlu, Princeton Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Bölümü’nde Garrett Profesörü’dür. Lisans ve doktora derecelerini 1976 ve 1981 yıllarında İstanbul Üniversitesi’nden alan Hanioğlu, Princeton Üniversitesi öncesinde İstanbul, Boğaziçi, Michigan (Ann Arbor), Wisconsin (Madison) ve Chicago Üniversitelerinde dersler vermiştir.

Ömer ÖZKAYA

Ömer ÖZKAYA

1972, Tokat doğumlu.. İncil, Tevrat ve Kur’an üzerine özel ders aldı. Çeşitli gazete ve televizyonlarda çalıştı, istihbarat şefliği ve haber müdürlüğü yaptı. Fransız Le Monde Diplomatique gazetesinin Türkçe versiyonunu yayınladı. Güneş gazetesinde yazdı. Halen Turque Diplomatique gazetesi yayın yönetmeni, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi genel müdürü ve Londra merkezli Şarkul Avsat gazetesinin yazarı.

Ahmed RIZA Bey

Ahmed RIZA Bey

Siyasetçi, düşünür, yazar (D. 1859, İstanbul – Ö. 26 Şubat 1930, İstanbul, Babası İngilizlerle yakından ilgilendiği için ingiliz Ali Bey diye bilinen ünlü bir kişinin oğludur. Annesi ise Avusturyalı bir hanımdı. Ailesinden Avrupai bir eğitim aldıktan sonra Galatasaray Sultanisi (Lisesi)’ni bitirdi.

Arif ŞAYIK

Arif ŞAYIK

İş hayatına 1997 yılında Başbakanlık’ta uzman yardımcısı olarak başlayan Arif ŞAYIK, 2011-2012 yılları arasında Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir BOZDAĞ’ın yasama danışmanlığını yaptı. Son olarak Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı (BİMER) yapan ŞAYIK, 10 Eylül 2013’ten bu yana Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

Zeynep KARTAL

Zeynep KARTAL

İngiltere’de yaşayan Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal, 20 yıl Türkiye’de global bir markada tasarımdan üretime, tedarikten satışa, tekstil zincirinin içerisinde bulundu. 2004 yılında İngiltere’ye taşınan Kartal kısa süre içerisinde kendi markasını hayata geçirdi.

Mustafa Kemal ABADAN

Mustafa Kemal ABADAN

Mustafa Kemal Abadan, Skidmore, Owings and Merrill LLP (SOM) şirketinde Tasarım üzerinde uzmanlaşmış ortaklardan biridir. Tasarım projelerinde mimarlığı, mühendisliği ve sürdürülebilir stratejilerini entegre etmek, fiziksel ve toplumsal şartları alanda kazanılan denemeler ve işlevsel içeriği göz önünde bulundurmakla geliştirmektedir.

Tülin AKIN

Tülin AKIN

1982 Doğumlu TÜLİN AKIN TABİT Kurucusu ve Sosyal Girişimci, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri AŞ. Kurucusu olan Tülin Akın, 2004 yılında öğrenciyken kurduğu tarimsalpazarlama.com ile Türkiye’nin tarım alanındaki ilk iletişim, e-öğrenme ağını ve e-ticaret medyasını hayata geçirdi.

Dr. Serhat AKPINAR

Dr. Serhat AKPINAR

Akpınar, çok sayıda sivil toplum örgütünün kurulmasında yer almış; çocuk haklarına olan büyük ilgisi sonucu Kıbrıs’ta yaşayan çok sayıda çocuğun eğitim masraflarını destekleyeci ve çocuk haklarını koruyucu bir yardım kuruluşu olan Kıbrıs Çocuk Vakfı’nı kurmuştur.

Doç. Dr. General (E) Fahri ERENEL

Doç. Dr. General (E) Fahri ERENEL

Beykent Üniversitesinde, Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans, İstanbul Üniversitesinde Doktora, çalışmalarını tamamlamış, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Kurucu Genel Sekreteri olarak görev almış, ardından Yardımcı Doçent Dr. ünvanı ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi olarak Uluslararası Lojistik Yönetimi derslerine girmiştir.