STRATEJİK VİZYON ÖDÜLLERİ

2019

Ersin TATAR

Ersin TATAR

2018 yılında Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlığı’na seçildi ve Başkanlık görevini devraldı. 22 Mayıs 2019 tarihinden HP ile koalisyon hükümetini kurarak KKTC Başbakanı oldu. Halen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı olarak görev yapmaktadır.

İŞKUR

İŞKUR

21 Ocak 1946 tarihinde 4837 sayılı Kanun ile kamu istihdam hizmetlerini vermek üzere İş ve İşçi Bulma Kurumu (İİBK) kuruldu. İş ve İşçi Bulma Kurumu 15.03.1946 tarihinde faaliyete geçti. 4837 sayılı Kanun Kurumun görevini “işçilere vasıflarına uygun işler bulmak ve işverenlere de işlerine uygun vasıfta işçi bulmak” yani iş ve işçi bulmaya aracılık olarak belirlemiştir.

Prof. Dr. M. Şükrü HANİOĞLU

Prof. Dr. M. Şükrü HANİOĞLU

M. Şükrü Hanioğlu, Princeton Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Bölümü’nde Garrett Profesörü’dür. Lisans ve doktora derecelerini 1976 ve 1981 yıllarında İstanbul Üniversitesi’nden alan Hanioğlu, Princeton Üniversitesi öncesinde İstanbul, Boğaziçi, Michigan (Ann Arbor), Wisconsin (Madison) ve Chicago Üniversitelerinde dersler vermiştir.

Ömer ÖZKAYA

Ömer ÖZKAYA

1972, Tokat doğumlu.. İncil, Tevrat ve Kur’an üzerine özel ders aldı. Çeşitli gazete ve televizyonlarda çalıştı, istihbarat şefliği ve haber müdürlüğü yaptı. Fransız Le Monde Diplomatique gazetesinin Türkçe versiyonunu yayınladı. Güneş gazetesinde yazdı. Halen Turque Diplomatique gazetesi yayın yönetmeni, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi genel müdürü ve Londra merkezli Şarkul Avsat gazetesinin yazarı.

Ahmed RIZA Bey

Ahmed RIZA Bey

Siyasetçi, düşünür, yazar (D. 1859, İstanbul – Ö. 26 Şubat 1930, İstanbul, Babası İngilizlerle yakından ilgilendiği için ingiliz Ali Bey diye bilinen ünlü bir kişinin oğludur. Annesi ise Avusturyalı bir hanımdı. Ailesinden Avrupai bir eğitim aldıktan sonra Galatasaray Sultanisi (Lisesi)’ni bitirdi.

Arif ŞAYIK

Arif ŞAYIK

İş hayatına 1997 yılında Başbakanlık’ta uzman yardımcısı olarak başlayan Arif ŞAYIK, 2011-2012 yılları arasında Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir BOZDAĞ’ın yasama danışmanlığını yaptı. Son olarak Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı (BİMER) yapan ŞAYIK, 10 Eylül 2013’ten bu yana Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.