STRATEJİK VİZYON ÖDÜLLERİ

2021

Dr. Ulvi ADALIOĞLU

Dr. Ulvi ADALIOĞLU

Dr. Ulvi ADALIOĞLU   01.03.1937 tarihinde Kuşadası (Aydın) ’da doğmuştur. Yüksek öğreniminde İTÜ Makine Fakültesi ’ni 1961 yılında bitirmiştir. 1993 yılında askerliğini müteakip 1964 yılında İTÜ Nükleer Enerji Enstitüsü ’nü bitirip Nükleer Enerji Uzmanlığı...

Doç. Dr. Serkan ÖZEL

Doç. Dr. Serkan ÖZEL

Doç. Dr. Serkan Özel, Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü’nde görev yapmaktadır. Türkiye’de TUSAŞ, TÜPRAŞ ve TEGV ile gerçekleştirdiği projelerine devam eden Dr. Özel 2019-2021 yılları arasında Vanberbilt Üniversitesi Psikoloji ve İnsan Gelişimi Bölümü’nde misafir öğretim üyesi olarak araştırmalarına ABD’de devam etmiştir.

Merhum Prof. Dr. Ahmet Haluk DURSUN

Merhum Prof. Dr. Ahmet Haluk DURSUN

1957 yılında Hereke’de doğdu. Galatasaray Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Son Çağ ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Kürsüsü’nü bitirerek akademik hayata Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde asistan olarak başladı. Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktorasını Yakın Çağ Tarihi Anabilim Dalı’nda tamamladı. “Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi” sahasında tarih doçenti olan Haluk Dursun, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Yakın Çağ Tarihi Ana Bilim Dalı’nda profesörlük unvanını aldı.

Prof. Dr. Mete ATATÜRE

Prof. Dr. Mete ATATÜRE

Prof. Dr. Mete ATATÜRE (Cambridge Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi ) Mete Atature, lisans derecesini 1996 yılında Türkiye'de Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü'nden almıştır. Ardından doktora çalışmaları için Boston Üniversitesi'ndeki Kuantum Görüntüleme...

Anooshirvan MIANDJI

Anooshirvan MIANDJI

an Azeri Türkü olan Dr. Anooshirvan Miandji 1995 senesinden beri Ankara’da yaşamaktadır. Gazi Üniversitesinde Eczacılık eğitiminden sonra, Farmasötik Kimya’da (1.lik) uzmanlık bitirmiştir. Takibinde DTCF de Felsefe Bölümü Bilim Tarihinde doktora derecesi (çok üstün başarı) almayı başarmıştır. Oxford Üniversitesinden 2016-2018 arası Bilim Felsefesi, Eleştirel Düşünme ve Bilgi Teorisi üzerine eğitim almıştır.

Şeref OĞUZ

Şeref OĞUZ

eref Oğuz (1955), İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı fakültede İstatistik ve Sosyal Siyaset disiplinlerinde master ve devamında ekonomi alanında doktora derecesi aldı. Doktora sonrası Londra Üniversitesi’nde ”Sufficent Knowledge” konusunda araştırmalar yaptı.

Prof. Dr. Hilmi DEMİR

Prof. Dr. Hilmi DEMİR

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kelam Anabilim dalında doktorasını tamamladı. 2002-2003 yılları arasında Kırgızistan OŞ Devlet Üniversitesi’nde çalıştı. 2009 yılında doçent oldu. Hitit Üniversitesi Kelam ABD Profesörü olarak görev yapmaktadır.