STRATEJİK VİZYON SAHİBİ

GAZETECİ-YAZAR

Hazırladıkları televizyon programları, gazetelerdeki yazı ve yorumları vb. çalışmalar ile araştırmayı teşvik eden ve vizyon geliştirilmesine katkı sağlayan medya ve/veya iletişim mensupları arasından öne çıkan kişilerin ödüllendirilmesi amacıyla verilmektedir.

Anooshirvan MIANDJI

Anooshirvan MIANDJI

an Azeri Türkü olan Dr. Anooshirvan Miandji 1995 senesinden beri Ankara’da yaşamaktadır. Gazi Üniversitesinde Eczacılık eğitiminden sonra, Farmasötik Kimya’da (1.lik) uzmanlık bitirmiştir. Takibinde DTCF de Felsefe Bölümü Bilim Tarihinde doktora derecesi (çok üstün başarı) almayı başarmıştır. Oxford Üniversitesinden 2016-2018 arası Bilim Felsefesi, Eleştirel Düşünme ve Bilgi Teorisi üzerine eğitim almıştır.

Şeref OĞUZ

Şeref OĞUZ

eref Oğuz (1955), İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı fakültede İstatistik ve Sosyal Siyaset disiplinlerinde master ve devamında ekonomi alanında doktora derecesi aldı. Doktora sonrası Londra Üniversitesi’nde ”Sufficent Knowledge” konusunda araştırmalar yaptı.

Prof. Dr. M. Şükrü HANİOĞLU

Prof. Dr. M. Şükrü HANİOĞLU

M. Şükrü Hanioğlu, Princeton Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Bölümü’nde Garrett Profesörü’dür. Lisans ve doktora derecelerini 1976 ve 1981 yıllarında İstanbul Üniversitesi’nden alan Hanioğlu, Princeton Üniversitesi öncesinde İstanbul, Boğaziçi, Michigan (Ann Arbor), Wisconsin (Madison) ve Chicago Üniversitelerinde dersler vermiştir.

Ömer ÖZKAYA

Ömer ÖZKAYA

1972, Tokat doğumlu.. İncil, Tevrat ve Kur’an üzerine özel ders aldı. Çeşitli gazete ve televizyonlarda çalıştı, istihbarat şefliği ve haber müdürlüğü yaptı. Fransız Le Monde Diplomatique gazetesinin Türkçe versiyonunu yayınladı. Güneş gazetesinde yazdı. Halen Turque Diplomatique gazetesi yayın yönetmeni, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi genel müdürü ve Londra merkezli Şarkul Avsat gazetesinin yazarı.

Oktan KELEŞ

Oktan KELEŞ

Oktan Keleş Türk ve Dünya tarihi açısından önemli bilgi ve belgeleri ilk defa yayınlamasıyla bu alanda kendine haklı bir yer edinmiştir. Özellikle Türk tarihi açısından yaptığı araştırmalar ve gündeme getirdiği konularla ön plana çıkmıştır. Birçok araştırması yurt içi ve yurt dışında dizi film ve filmlere konu olmuştur.

Dr. Mahfi EĞİLMEZ

Dr. Mahfi EĞİLMEZ

İstanbul’da doğdu. Kamu kesiminde Maliye Müfettişi olarak göreve başladı. Hazine’de daire başkanı, genel müdür yardımcısı, genel müdür, müsteşar yardımcısı olarak bütün yönetim kademelerinde görev yaptıktan sonra Hazine Müsteşarı iken kamu kesiminden ayrıldı.