STRATEJİK VİZYON ÖDÜLLERİ

2018

İdris GÜLLÜCE

İdris GÜLLÜCE

1950 yılında Erzurum Hasankale’de doğan İdris Güllüce, İlköğrenimini Erzurum’da tamamladıktan sonra, eğitim ve çalışma hayatına İstanbul’da devam etti. Orta öğrenimini Haydarpaşa Meslek Lisesinde tamamlayarak Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ne girdi. Sonrasında, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünü bitirdi.

ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT

Türkiye’nin ilk ve en yenilikçi teknoparkı olan ODTÜ TEKNOKENT, aralarında Aselsan, Havelsan, TAİ, Siemens, Türk Telekom, Netaş, Comodo, ATOS, Arçelik, Vestel, Samsung gibi global şirketlerin yer aldığı 380’den fazla şirketin, 170.000 m2 kapalı alanda, yaklaşık 7500 personel ile Ar-Ge çalışmaları yürüttüğü; özgün helikopterden, yerli İHA lara, milli uydudan, yerli savaş uçağına, 5G teknolojisinden, akıllı TV’lere kadar bir çok teknolojinin geliştirildiği bir teknoloji üssü haline gelmiştir.

ALJAZEERA

ALJAZEERA

Al Jazeera, Katar merkezli bulunan bir haber kanalı. Kanal ilk olarak yalnızca Arap dünyasına ilişkin güncel haberlerle yayına başlamış olsa da, o zamandan günümüze gelene dek başka tematik kanalları da bünyesinde bulunduran bir ağ hâline gelmiştir.

Celal UZUNKAYA

Celal UZUNKAYA

Celal Uzunkaya, 1958 yılında Samsun’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladıktan sonra 1975 yılında Polis Koleji’ni, 1978 yılında da Polis Akademisi’ni birinciliklerle bitirdi. 30 Haziran 2001’de 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi edip, APK Uzmanlığı ve Polis Başmüfettişliği görevlerini ifa etti. 2003-2007 yılları arasında Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, 2007-2010 yılları arasında Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 12.02.2014 tarihli kararname ile de İzmir Emniyet Müdürü olarak atandı.

Yılmaz ERDOĞAN

Yılmaz ERDOĞAN

Yılmaz Erdoğan, 4 Kasım1968’de Hakkâri’de doğdu. Liseyi Ankara Aydınlık evler Lisesi’nde okudu. 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni kazandı ancak lisans öğrenimini yarıda bırakıp Ferhan Şensoy’un “Nöbetçi Tiyatro” kadrosuna katılmayı tercih etti. Burada hem oyuncu, hem de yazar olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Esra HATİPOĞLU

Prof. Dr. Esra HATİPOĞLU

Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, 25 Haziran 1982’de İstanbul’da doğdu. Liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat bölümlerinden mezun oldu. 2007’de Uluslararası İlişkiler Doçenti, 2014’de Profesör oldu.

Prof. Dr. Nermin Abadan UNAT

Prof. Dr. Nermin Abadan UNAT

1978’de Cumhurbaşkanlığı kontenjanından Cumhuriyet Halk Partisi temsilcisi olarak Cumhuriyet Senatosu üyeliğine seçildi. 1978’den itibaren Avrupa Konseyi’nin Kadın-Erkek Eşitlik komisyonu Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. 1989 yılında SBF öğretim üyesiyken üyeliğinden emekliye ayrıldı