STRATEJİK VİZYON SAHİBİ

KURUM

Etkili olduğu alan, sektör veya bölgeye dair ilerleme ve kalkınmaya yönelik başarılı çözümleri, projeleri, kararları ve uygulamaları ile ülkemizin stratejik vizyonuna olan katkılarından ötürü resmi, özel ve sivil kurumlar arasından öne çıkanları takdir ve teşvik etmek amacıyla verilmektedir.

İŞKUR

İŞKUR

21 Ocak 1946 tarihinde 4837 sayılı Kanun ile kamu istihdam hizmetlerini vermek üzere İş ve İşçi Bulma Kurumu (İİBK) kuruldu. İş ve İşçi Bulma Kurumu 15.03.1946 tarihinde faaliyete geçti. 4837 sayılı Kanun Kurumun görevini “işçilere vasıflarına uygun işler bulmak ve işverenlere de işlerine uygun vasıfta işçi bulmak” yani iş ve işçi bulmaya aracılık olarak belirlemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT

Türkiye’nin ilk ve en yenilikçi teknoparkı olan ODTÜ TEKNOKENT, aralarında Aselsan, Havelsan, TAİ, Siemens, Türk Telekom, Netaş, Comodo, ATOS, Arçelik, Vestel, Samsung gibi global şirketlerin yer aldığı 380’den fazla şirketin, 170.000 m2 kapalı alanda, yaklaşık 7500 personel ile Ar-Ge çalışmaları yürüttüğü; özgün helikopterden, yerli İHA lara, milli uydudan, yerli savaş uçağına, 5G teknolojisinden, akıllı TV’lere kadar bir çok teknolojinin geliştirildiği bir teknoloji üssü haline gelmiştir.

ALJAZEERA

ALJAZEERA

Al Jazeera, Katar merkezli bulunan bir haber kanalı. Kanal ilk olarak yalnızca Arap dünyasına ilişkin güncel haberlerle yayına başlamış olsa da, o zamandan günümüze gelene dek başka tematik kanalları da bünyesinde bulunduran bir ağ hâline gelmiştir.

TOÇEV

TOÇEV

TOÇEV, 23 yıldır Türkiye’de eğitimle ilgili sorunların çözümü için çalışan bir Sivil Toplum Kuruluşu. “Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek çıktığımız yolda, okumak isteyen ancak  ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan...

SUR International

SUR International

SUR, Sudan Savunma Bakanlığı ve Türk işadamları tarafından 2003 yılında kurulmuştur. İlk yatırımlarını, 2004 yılında SUR Askeri Giyim Fabrikası’na yapmışlardır. 2012’de kumaş fabrikasının kurulmasından sonra, 2013’te, Katar Silahlı Kuvvetleri de ortaklığa katılmıştır....